Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla

zabieg karboksyterapia

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla – dlatego dość często można spotkać określenie „terapii z cudownym gazem”. Karboksyterapia jest uważana za największy przełom w medycynie estetycznej od czasu wykorzystania botoksu. W tym stwierdzeniu nie ma niczego przesadnego, jeśli weźmiemy liczbę zastosowań oraz skuteczność działania otrzymamy wynik godny podziwu.

Dziś karboksyterapia jest podstawowym sposobem rozwiązywania problemów pacjentów medycyny estetycznej. Głównym celem terapii jest odmłodzenie skóry, a ponadto doskonale sobie radzi z cellulitem, rozstępami, zwiotczeniem skórnym, nadmiarem tkanki tłuszczowej, niwelowaniem blizn, łysieniem, zaburzeniami krążenia oraz owrzodzeniami. Karboksyterapie równie często wykorzystuje się do przyśpieszenia wyleczenia ran.

Jak działa karboksyterapia?

W miejscu leczenia, dzięki zastosowanemu dwutlenku węgla następuje znacząca poprawa przepływu składników odżywczych i krwi, a to wpływa na odbudowę komórek. Skóra po wstrzyknięciu dwutlenku węgla reaguje zapalnie doprowadzając do wytworzenia kolagenu. Po upływie kilku miesięcznego okresu od zabiegu następuje zmniejszenie włókien kolagenowych, a to przekłada się na sprężystość skóry.

W obrębie wstrzyknięcia dwutlenku węgla, wrażliwe na CO2 komórki tłuszczowe zaczynają proces rozpuszczania. Komórki tłuszczowe rozpływają się pod wpływem kwasu węglowego, który powstaje z częściowej dawki dwutlenku węgla. Poprawa ukrwienia wpływa na wzmożenie drenażu limfatycznego i poprawia metabolizm, który skutkuje wydaleniem uwolnionych tłuszczy. Przebieg procesów zmniejsza ilość komórek tłuszczowych co wpływa na wymodelowanie sylwetki pacjenta. Odnowienie komórek na skórze zapobiega powstaniu tak zwanej „skórki pomarańcza”.

Zabieg karboksyterapii

Zabieg karboksyterapii podobnie jak botox polega na wstrzyknięciu pacjentowi pod skórę wymierzonych dawek. Jednak podczas zabiegu karboksyterapii pod naszą skórę dostaje się dwutlenek węgla. Cały proces zabiegowy jest bezpieczny i mało inwazyjny.

Do karboksyterapii wykorzystuje się wyspecjalizowane urządzenie produkcji Beauty Derm Aesthetic, które nosi nazwę CDT Evolution Light. Urządzenie jest akceptowalne przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiada certyfikat od Unii Europejskiej. Urządzenie podczas zabiegu ściśle kontroluje dawkowanie preparatu. Zabieg z urządzeniem trwa w zależności od zastosowania od paru do kilkunastu minut.

Zalety zabiegu z użyciem karboksyterapii

  • brak bólu
  • wysoka skuteczność
  • duży poziom bezpieczeństwa
  • krótki czas rekonwalescencji
  • jeden zabieg poprawia wile czynników

Po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do normalnego tempa życia. Jednym z niedogodności odczuwalnym przez pacjenta jest delikatne rozpieranie połączone z uciskiem, które pochodzi od deponowania gazu.

Karboksyterapia to kuracja, która składa się z większej ilości zabiegów rozmieszczony w różnych odstępach czasu (w zależności od leczenia). Zazwyczaj cała kuracja to cykl do 6-14 zabiegów.

Cellulit:
1 zabieg na 6-12 dnia / około 7 zabiegów

Tkanka tłuszczowa:
1-4 zabiegi na 7 dni / około 14 zabiegów

Cienie pod oczami, zmarszczki:
1 zabieg na 10 dni / około 6 zabiegów

Redukcja rozstępów
1 zabieg na 7-10 dni / około 10 zabiegów

Opuchnięcia, zimne ręce-stopy
1 zabieg co 14 dni / około 10 zabiegów

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?