Mezoterapia – leczeniu schorzeń i defektów skóry

mezoterpia

Zabiegi mezoterapii są obecnie powszechnie stosowane nie tylko w leczeniu dermatologicznym, także dużym uznaniem cieszy się wśród specjalistów medycyny estetycznej. Zabiegi mezoterapii polegają na nie chirurgicznym leczeniu różnego rodzaju schorzeń i defektów skóry. Mezoterapia doskonale wpływa na ogólną poprawę stanu skóry odmładza ją nadając skórze elastyczność i jędrność. Zabiegi mezoterapii doskonale sprawdzają się również w leczeniu takich schorzeń jak: rozstępy czy cellulit.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę specjalnych substancji leczniczych, wstrzyknięcie aktywnego preparatu wpływa na poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej. Preparat zwiększa także metabolizm komórek tłuszczowych. Zaletą mezoterapii są szybko zauważalne efekty odmłodzenia i rewitalizacji skóry.

Wskazaniami do zabiegu mezoterapii są: cellulit, rozstępy, zwiotczenie skóry, profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Zalety zabiegu mezoterapii

 • szybka poprawa wyglądu skóry
 • metoda nie chirurgiczna
 • podane substancje powodują zablokowanie komórkowych
 • sygnałów tłuszczu
 • przyspieszenie krążenia i spalania energii
 • długotrwały efekt, korekta zmarszczek
 • poprawa kondycji włosów

Jak przygotować się do zabiegu

Wskazane jest aby na tydzień przed zabiegiem wcierać w skórę preparat zawierający witaminę K, która: wpływa na uszczelnienie śródbłonek, naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Nie wolno na 2 tygodnie poprzedzające zabieg stosować aspirynę. Dwie godziny przed zabiegiem należy miejsca na skórze wskazane do zabiegu posmarować kremem działającym znieczulająco.

Co może wystąpić po zabiegu

Po zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego bólu, można tego uniknąć stosując wcześniej krem znieczulający. Bezpośrednio po zabiegu może na skórze poddanej zabiegowi pojawić się obrzęk lub rumień, jest naturalna reakcja skóry na nakłuwanie. Te dolegliwości ustępują zazwyczaj już po dwóch godzinach. Mogą też pojawić się siniaki i krwiaki ale tylko w przypadku gdy przed zabiegiem zażywano leków na krzepnięcie krwi – także aspiryny.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii

Do zabiegu mezoterapii nie mogą przystąpić osoby z:

 • alergią, opryszczką, chorobą nowotworową
 • ciąża, karmienie piersią, cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, zła tolerancja na kłucie
 • stosowanie leków przeciw krzepliwych

Zabiegi mezoterapii są wykonywane również profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia: zmarszczki i zwiotczenie skóry. Mezoterapię można wykonywać w połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi. Do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu stosuje się odpowiednie koktajle. Mieszanki powstają z kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej oraz kompleksów witaminowych stymuluje metabolizm komórek. Dzięki temu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, które poprawiają znacząco wygląd skóry.

Zabiegi mezoterapii całkowicie likwidują płytkie zmarszczki, a głębokie ulegają spłyceniu. Skóra staje się wyraźnie elastyczniejsza bardziej napięta i jędrna.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?