Ultraformer – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegu

Kto z nas nie chciałby zachować zdrowego i młodego wyglądu swojej skóry? Proces starzenia to niestety nieodwracalne działanie, które wraz z rozwojem medycyny estetycznej możemy jednak powstrzymywać! Aktualnie jednym z najlepszych i najnowocześniejszych sposobów jest ultraformer, czyli zabieg pozwalający na odzyskanie napięcia skóry oraz jej młodego wyglądu dzięki oddziaływaniu termicznego na tkankę podskórną.

Czym jest ultraformer?

Jest to nic innego jak nowoczesne urządzenie, które przywróci naszej skórze wdzięk i jędrność. Wykorzystuje w swoim działaniu technologię High Intensity Focused Ultrasound, która polega na zastosowaniu punktowo zogniskowanej wiązki ultradźwięków o bardzo dużym natężeniu. Są one emitowane za sprawą głowicy, która posiada półprzewodniki, a co za tym idzie wspomniane ultradźwięki są kondensowane. Dzięki takiej konstrukcji bodziec jest termiczny, zatem powoduje on przegrzewanie skóry w sposób bardzo precyzyjny i punktowy. Skóra osiąga temperaturę nawet 75 stopni Celsjusza. Efektem tego jest koagulacja białek oraz włókien kolagenowych. To w następstwie doprowadza do pobudzenia procesów regeneracyjnych, które właśnie przywracają skórze jędrność i młodość. Co ważne, urządzenie w żaden sposób nie uszkadza oraz nie przegrzewa tkanek otaczających, dlatego jest to też zabieg w pełni bezpieczny i mało inwazyjny. Głowice używa w ultraformer możemy podzielić na trzy typy. Pierwszym z nich jest ta o częstotliwości 7mhZ. Penetruje on skórę do głębokości 1,5 milimetra, druga o takiej samej częstotliwości dociera na głębokość 3 milimetrów, z kolei trzecia – 4 MHz potrafi oddziaływać aż na głębokość 4,5 milimetra! Sprzęt zawsze rozpoczyna jednak od najgłębszych obszarów i następnie kieruje się ku powierzchni skóry.

Jakie są zalety zabiegu?

Bez dwóch zdań największa zaletą ultraformer jest jego bardzo duża skuteczność i również wysokie bezpieczeństwo. Dzięki swojej konstrukcji jej ukierunkowanie i działanie jest punktowe i bardzo precyzyjne dlatego mamy pewność, że podczas zabiegu nie uszkadzamy innych tkanek. Również bolesność zabiegu jest bardzo mała, ale przyjmuje się, że zależy od indywidualnych tolerancji na ból. Niemniej w wielu przypadkach nie stosuje się nawet znieczulenia miejscowego. Jednakże jeśli nie chcemy odczuwać żadnego dyskomfortu, to jak najbardziej możemy zastosować znieczulenie miejscowe czy też doustne.

Okres po zabiegu

Praktycznie zaraz po zabiegu możemy wrócić do codziennych zajęć, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Zaleca się każdego dnia przemywania skóry chłodną wodą, a także codzienne nawilżenie specjalnym kremem. Należy również pamiętać o nie stosowaniu na skórę substancji o działaniach drażniących, a makijaż wykonywać na bazie produktów naturalnych.

Przeciwwskazania

Zabieg ultraformer niewskazany jest u pacjentów, którzy wcześniej mieli wykonywany zabieg z użyciem wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy czy botoks. Nie należy go również wykonywać u osób posiadających implanty, metalowe stenty czy protezy w okolicy twarzy. Z zabiegu nie powinni korzystać również Ci, posiadający aktualnie rany, procesy zapalne skóry, zakażenia grzybicze czy bakteryjne. Wykonanie takiego zabiegów w wyżej wskazanych okolicznościach może grozić zakażeniem, a nawet sepsą.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?