Jakie mamy główne fasony męskich spodni?

spodnie

Najczęściej na ulicach wśród mężczyzn bez wątpienia spotkamy mężczyzn ubranych w granatowe jeansy, które są poniekąd ikoną stylu od dziesiątków lat. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko w granatowych jeansach wyglądamy dobrze. Prawda jest taka, że w przypadku wielu stylizacji lepiej będą pasować inne rodzaje spodni, dlatego też warto czasami je zmieniać. Sprawdźmy zatem jakie fasony będą pasowały mężczyznom szczupłym, a na jakie warto spojrzeć w przypadku tzw. „pulchnych” panów.

Spodnie slim fit/skinny fit

Są to bardzo popularne modele, szczególnie w ostatnich latach. Ulubione w przypadku młodzieży oraz szczupłych mężczyzn, na których szeresze spodnie by kolokwialnie wisiały. W przypadku slim fit nogawki są lekko zwężane, ale w udach mamy nieco luzu. Świetnie podkreślają szczupłą i wysportowaną sylwetkę, a przy okazji wyglądają schludnie i nowocześnie. Skinny fit to z kolei jeszcze bardziej odchudzona wersja. Są one nieco kontrowersyjne z takiego powodu, że opinają całą nogę mężczyzny. Tego typu spodnie mają przeważnie domieszkę elastanu, tak by rozciągały się i odpowiednio opinały uda oraz łydki. Nie są raczej spodniami formalnymi, nie powinniśmy do nich zakładać marynarek i koszul.

Spodnie regular fit

Również bardzo popularne modele, które sprawdzają się głownie w przypadku starszych mężczyzn, którzy nadal chcąc wyglądać elegancko. Posiadają prosty krój, który do niedawna był najpopularniejszy ze wszystkich. Nawiązują nierzadko do lat 90-tych, ale nadal świetnie leżą na mężczyznach z masywnymi nogami.

Comfort fit/relax fit

Jeśli lubisz luźne i niezobowiązujące ubrania to te spodnie są dla Ciebie! To doskonale znane nam spodnie w tzw. „workowym” stylu. Powinniśmy jednak je łączyć również z innymi luźnymi ubraniami, np. Obszernymi t-shirtami, bluzami czy kurtkami. Dobrze sprawdzą się wszędzie tak, gdzie nie jest wymagany formalny dress code.

Tapered

Jest to idealna propozycja dla wszystkich tych, dla których spodnie mocno slimowane są zbyt mocno uciskające, z kolei regular fit wyglądają workowato. Idealnie sprawdzają się w przypadku mężczyzn posiadających rozbudowane uda. Jak nie trudno się domyślić w spodniach typu tapered nogawka ku górze jest dość szeroka, a zwężą się od kolan w dół.

Joggery

Joggery to dość nowy model, który niedawno zdobył swoją popularność, szczególnie wśród młodych mężczyzn. Mają one luźną formę oraz zdecydowanie obniżony krok. Ponadto wyróżnia je ściągacz na dole oraz zwężone nogawki. Idealnie pasują one do mody ulicznej i niezobowiązującej.

Baggy

Jest to model bardzo podobny do poprzedników. Również spodnie w tym kroju są luźne, ale znacznie bardziej szersze aniżeli w joggerach. Kojarzą się z kulturą skate i były bardzo popularne szczególnie na przełomie XX i XXI wieku. Aktualnie coraz rzadziej możemy zaobserwować osoby chodzące w tego typu spodniach, choć nadal ten trend utrzymuje się w przypadku miłośników deskorolek czy hip-hopu.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?