Aparaty ortodontyczne – sposób na piękne zęby!

aparaty na zęby ursynow

Aparaty ortodontyczne stosowane są coraz częściej – wyrównują zęby, korygują szpary, cofnięcia żuchwy oraz zbyt ciasne ułożenie zębów. Nie ma wieku odpowiedniego na założenie aparatu, każdy jest dobry. Wachlarz dostępnych aparatów jest ogromny, wybór należy do ciebie a specjalista chętnie ci w tym pomoże. Na aparaty coraz częściej decydują się osoby dorosłe, nawet po 40 roku życia, gdyż w ostatnim czasie bardzo wzrosła świadomość ludzi, iż piękne zęby są tak samo ważne jak zadbane włosy oraz ubranie. Zęby są naszą wizytówką, dlatego warto o nie zadbać.


Jaki aparat wybrać?

Protetyka oferuje coraz nowsze rozwiązania, dziś możemy wybrać aparaty na zęby typu: klasyczny, lingwialny, Invisaling lub samoligaturujący.

Wystarczy sprawdzić ofertę dowolnego stomatologa typu Wit Clinic, aby dostrzec jak bardzo protetyka w ostatnich latach się rozwinęła.

Klasyczny aparat ortodontyczny z metalowymi lub estetycznymi zamkami to najczęściej wybierane rozwiązanie. Aparat ten składa się z zamków, pierścieni oraz łuków i mocowany jest do zewnętrznej powierzchni zębów. Aparaty metalowe są bardzo widoczne, osobom zależącym na dyskrecji poleca się aparaty kryształowe lub ceramiczne, których kolor nie odbiega znacząco od naturalnego koloru zębów.

Aparat lingwialny zwany także językowym różni się od aparatu klasycznego miejscem przyklejania zamków – tu znajdują się one po wewnętrznej stronie zębów. Nie sprawdzą się one jednak u każdego. Aparat językowy nie zda egzaminu w przypadku niskich zębów, wąskich łuków oraz chorób przyzębia. Aparat lingwialny powodować może także problemy z wymową a także trudności z utrzymaniem właściwej higieny.

Aparat Invisaling to nic innego jak wymieniana co dwa tygodnie przezroczysta nakładka na zęby. Polecany jest w przypadku niewielkich wad. Nakładkę wyjmować należy w trakcie posiłków. Niewątpliwą wadą tego aparatu jest stosunkowo długi czas leczenia.

Aparat samoligaturujący dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom pozwala na wyleczenie wady zgryzu używając znacznie mniejszej siły niż ma to miejsce w przypadku aparatów klasycznych. Zapewnia on większy komfort noszenia, łatwą higienę a także skraca czas leczenia. Aparat ten daje również możliwość leczenie bez usuwania zębów, poszerzając jedynie uśmiech i zapewniając młodszy wygląd.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?