Implanty zębów uważane są za najlepszą metodę odtwarzania utraconych zębów

implanty zębów Warszawa

Implanty stomatologiczne od dawna uważane są za najlepszą metodę odtwarzania utraconych zębów. Są bezpieczne i nie odróżniają się od zębów naturalnych, jednak ich cena oraz dosyć skomplikowana procedura sprawiają, iż zabieg nadal budzi sporo kontrowersji. Przez wiele lat zabieg wszczepiania implantów bardzo się rozwinął. Jest on całkowicie bezpieczny oraz stosunkowo mało inwazyjny a proces gojenia się przebiega wyjątkowo szybko.

Wszczepienie implantu przeprowadza się w trakcie jednej wizyty, po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Po zabiegu pacjent powinien uważać przez kilka pierwszych tygodni, do czasu aż implant nie zrośnie się z kością w procesie osteointegracji. Kilka dni po wszczepieniu implantu należy unikać gorących pokarmów oraz znacząco ograniczyć aktywność fizyczną.

Zabieg implantacji możliwy jest do przeprowadzenia u zdecydowanej większości pacjentów. Ważne jednak, aby układ kostny był całkowicie ukształtowany, dlatego konieczne jest ukończenie 16. roku życia. Przed wszczepieniem implantu istotne jest, aby wyleczyć wszystkie choroby przyzębia oraz- w przypadku zaniku kości- poddanie się jej rekonstrukcji.

Zaletą implantów jest fakt, iż nie wymagają one szlifowania zdrowych, sąsiadujących zębów. Nie zostają one również obciążone, gdyż implant umocowany jest na kości i zachowuje się tak jak naturalny ząb. Korona lub most umieszczone na implancie spełniają wszystkie funkcje prawdziwych zębów.

Wielu stomatologów zaleca wczesną implantację, a więc wykonaną 8 – 12 tygodni po usunięciu zęba, gdyż po takim czasie nie ma możliwości, aby tkanka kostna zaczęła zanikać. Szybko wszczepiony implant sprawnie zastępuje korzeń zęba. Im dłuższy czas upłynął od utraty zęba tym poważniejszy jest zanik kości, dlatego zwlekanie z zabiegiem sprawia, iż implantacja będzie najpewniej wymagała dodatkowych procedur. Zadaniem implantów jest zastępowanie utraconych zębów przez całe życie, dlatego ważne jest, aby dbać o nie jak o zęby naturalne.

Jak wygląda zabieg?

Wszczepienie implantu zęba przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. W trakcie zabiegu zdecydowana większość pacjentów nie uskarża się na uczucie dyskomfortu, dolegliwości bólowe występują dopiero po nim, jednak na ogół są one na tyle słabe, że radzą sobie z nimi powszechnie dostępne środki przeciwbólowe. W trakcie zabiegu istnieje możliwość wszczepienia implantu jednego zęba lub kilku brakujących przez umieszczenie na nich mostu protetycznego.

Przeciwwskazania:

Leczenie implantologiczne nie jest wskazane w przypadku osób nadmiernie spożywających alkohol, nałogowo palących, chorujących na parodontozę, bruksizm (ścieranie zębów), choroby autoimmunologiczne oraz charakteryzujące się niską odpornością.

Warto również pamiętać, że przeznaczone są one dla osób o zdrowych dziąsłach oraz przyzębiu, gdyż tylko to gwarantują trwałość efektu. Nie należy także zapominać, iż o implanty należy dbać tak jak o własne zęby- wymagają one regularnego szczotkowania i wizyt u stomatologa.

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny pełniący funkcję korzenia wraz z mocowaną na nim koroną, mostem lub protezą ma za zadanie zastąpić utracone uzębienie. Umieszczany jest on w kości żuchwy, do której z czasem wrasta stając się jej integralną częścią. Proces ten nazywamy osteointegracją – trwa on od 3 do 6 miesięcy w zależności on miejsca wszczepienia implantu. W przypadku zbyt słabych lub brakujących kości proces ten może wydłużyć się nawet do roku. Implant wykonuje się z tytanu, który traktowany jest przez organizm jak jego własna tkanka, więc ryzyko, iż zostanie on odrzucony praktycznie nie istnieje a dzięki trwałości towarzyszy pacjentowi do końca życia.

1 opinia
  1. rybus 6 lat ago

    Implanty zębów są głównie polecane osobą w średnim wieku. I szczerze pisząc jest to dla mnie coś dziwnego. Dziwie się, że oferta nie jest kierowana głównie do starszych osób.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?