Własny salon fryzjerski – warto?

fryzjer salon

Otwierając swój własny salon fryzjerski należy liczyć się z kosztami rzędu 100 tysięcy złotych. Mimo sporej konkurencji, nadal jest to opłacalny biznes pod warunkiem zatrudnienia fachowców w dziedzinie fryzjerstwa. Według szacunkowych badań, w czasie jednej wizyty, klient zostawia w salonie mniej więcej 100 złotych. Nawet przy niewielkim lokalu z jednym stanowiskiem pracy, miesięczny zysk wynosi około 2 tysiące złotych.

Decydując się na otwarcie własnego salonu warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich jest lokalizacja- dobrze, by salon znajdował się w miejscu często uczęszczanym, z dobrym dojazdem i dużym parkingiem. Zapewnia to stały napływ nowych klientów. Dobrym rozwiązaniem jest także otwarcie salonu z centrum handlowym, gdyż sporo warunków spełnia już centrum, odciążając nas w znacznym stopniu (np. w kwestii łazienek przeznaczonych dla kobiet oraz dla mężczyzn). Otwierając salon należy zaopatrzyć się w kasę fiskalną oraz otrzymanie zgody Sanepidu, Straży Pożarnej a także Państwowej Inspekcji Pracy.

Rozwiązaniem ułatwiającym start bez wątpienia jest rozpoczęcie pracy pod szyldem znanej marki. Franczyzodawca oferuje pomoc w znalezieniu lokalu oraz przeprowadzeniu szkoleń. Dodatkowo znana marka przyciąga klientów. Umowy franczyzowe zawierane są na kilka lat, dlatego warto rozważyć wcześniej wszystkie wady i zalety takiego układu. Zaleca się dokładne przestudiowanie podpisywanej umowy oraz ewentualnych możliwości późniejszego rozwiązania jej. Prawidłowo sporządzona umowa powinna jasno określać zarówno prawa jak i obowiązki obu stron oraz szczegółowo przedstawić warunki współpracy.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?