Manicure hybrydowy – tych błędów unikaj!

manicure hybrydowy ursynów

Manicure hybrydowy to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez kobiety. Lakier, odpowiednio nałożony, utrzymuje się około dwóch tygodni. Jeśli tak nie jest najpewniej popełniasz, któryś z poniższych błędów. Poznaj je i naucz się ich unikać a twój manicure pozostanie nienaruszony przez długi czas.

  • Pierwszym błędem jest nieodpowiednio przygotowana płytka paznokci. Ważne by przed przystąpieniem do nakładania lakieru zmatowić ją za pomocą bloku polerskiego a następnie przemyć specjalnym preparatem odtłuszczającym. Warto na tym etapie zastosować, tzw. primer, a więc preparat zwiększający przyczepność lakieru do paznokcia.
  • Drugi, równie często popełniany błąd, to zalewanie skórek. Nie dosyć, że wygląda to nieestetycznie, to dodatkowo sprawia, iż lakier szybciej odchodzi. Ważne by w przypadku, gdy lakier znajdzie się na skórkach, oczyścić je przed utrwaleniem lakieru w lampie. Warto wspomnieć, że zalane skórki mogą doprowadzić do pojawienia się reakcji alergicznej.
  • Błąd trzeci to nakładanie na paznokcie zbyt grubych warstw produktu. Każda z nich powinna być cienka, dzięki temu lakier będzie trwalszy i nie pomarszczy się w lampie.
  • Czwarty błąd to przemywanie każdej z warstw cleanerem. Sprawia to, iż warstwy nie są w stanie odpowiednio silnie połączyć się ze sobą wzajemnie.
  • Błąd piąty to używanie produktów różnych marek. Zaleca się użycie w trakcie zabiegu produktów jednej linii, Daje nam to gwarancję, iż preparaty będą ze sobą właściwie współpracowały.
  • Błąd szósty to niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcie. Zazwyczaj doprowadza to do dostania się pod lakier powietrza, które przyspiesza odklejenie się lakieru.
  • Błąd siódmy to nieodpowiedni czas trzymania paznokci w lampie. Czas utwardzania lakieru zależy od mocy lampy i wynosi najczęściej od 40 sekund do 2 minut. Ważne by ten czas dostosować do posiadanej przez nas lampy.
  • Błąd ósmy to piłowanie lub obcinanie paznokci pokrytych hybrydą. Absolutnie nie należy tak robić! Odsłaniamy w ten sposób wolny brzeg paznokcia, dając drogę do dostania się pod lakier powietrza, tłuszczu i zanieczyszczeń.

 

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?