Makijaż permanentny

makijaż targówek

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla tych pań, którym brakuje czasu na staranne wykonanie codziennego makijażu. Każda z kobiet chciałaby od rana wyglądać pięknie i zadbanie makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić czas sprawia, że nasza twarz wygląda wspaniale o każdej porze dnia bez konieczności malowania jej każdego poranka. Dzięki takiemu rozwiązaniu przez cały czas mamy poczucie komfortu. Zaletą makijażu permanentnego jest nie tylko jego trwałość ale i wydobycie i podkreślenie wszystkich walorów twarzy. Taki makijaż poprawia kolor ust, podkreśla symetrię twarzy, a także tuszuje niedoskonałości na skórze.

Wskazania: makijaż ust, makijaż brwi, makijaż oczu, dolne i górne kreski na powiekach.

Skorzystaj z zabiegu makijaż permanentny w Warszawie, który podkreśli Twoją urodę. Odwiedź salon kosmetyczny Kolorowy Świat Urody.

Efekty makijażu

Efekty wykonanego makijażu są zauważalne już po pierwszej sesji jednak aby osiągnąć wymagany efekt zalecana jest wizyta uzupełniająca po 4 tygodniach. Zachodzi taka konieczność ponieważ podczas pierwszej iniekcji pigmentu nie wszystkie ukłucia dokonują się na w sposób idealny na takiej samej głębokości. Makijaż permanentny zawsze dostosowuje się do naturalnego kolorytu skóry. Pacjentkom zaleca się wykonanie makijażu dyskretnego, który jest zawsze elegancki i pasuje do wszystkich okoliczności, a twarz wygląda bardziej naturalnie. Efekty zabiegu są widoczne przez okres od 2 do 4 lat. Po upływie kilku lat pod wpływem warunków atmosferycznych i złuszczania naskórka traci swoją intensywność. Przedłużeniu efektu makijażu służy wykonanie zabiegu odświeżającego raz na rok.

Zalecenia przed zabiegiem

Zalecenia przed zabiegowe różnią się od siebie w zależności od części twarzy na której będzie przeprowadzany zabieg: Przed makijażem brwi na miesiąc przed zabiegiem brwi nie mogą być regulowane. Na 24 godziny przed zabiegiem należy wykonać lekki peeling aby złuszczyć naskórek na skórę nałożyć maseczkę nawilżającą. Przed makijażem oczu jeżeli istnieje skłonność do nadmiernego opuchnięcia powiek oraz przy ich nadwrażliwości przed zabiegiem należy zastosować kapsułki homeopatyczne najlepiej z arniki. Przy farbowaniu rzęs henną makijaż permanentny jest wykonywany po kilku dniach od zabiegu. Przed makijażem ust Profilaktycznie 3 razy na dobę stosujemy preparat przeciw opryszczkowych – antywirusowy Heviran 800. Zakazane jest aby na 24 godziny przed zabiegiem stosować aspirynę opalać się oraz spożywać alkohol.

Przeprowadzenie zabiegu polega na iniekcji pigmentu pod skórę za pomocą cienkiej igły. Zabieg jest przeprowadzany przez specjalistę z odpowiednim przygotowaniem i dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Cały zabieg wykonania całościowego makijażu permanentnego trwa około półtorej godziny. Wprowadzenie pigmentu pod skórę za pomocą igły wymaga wyjątkowej precyzji. We wstępnym etapie zabiegu twarz jest poddana dogłębnemu oczyszczeniu i dezynfekcji. Potem następuje obrysowanie i dobranie odpowiedniego pigmentu. Miejsca zastosowania pigmentu oraz stopień jego intensywności są dobierane odpowiednio do potrzeb danej pacjentki. W dużej mierze brany jest pod uwagę rodzaj urody, koloryt skóry, kolor włosów i oczu. W rejony twarzy mające być objęte zabiegiem zostaje zaaplikowane znieczulenie miejscowe, a następnie wprowadzany jest barwnik. Aby zabieg odniósł jak najlepszy efekt konieczne jest zastosowanie dobrych preparatów pigmentowych oraz wysokiej klasy narzędzia służące do zabiegu. Jedną z najnowocześniejszych metod jest Conture Make Up Long Time Liner jest to technologia uznawana za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu przez 7 dni konieczne jest bardzo intensywne nawilżanie twarzy szczególnie w miejscach poddanych iniekcji. Nie należy myć twarzy wodą, nie stosować mydła ani kosmetyków poza tymi, które dopuści linergistka. Nie wskazane jest też pocieranie i dotykanie miejsc po zabiegu nie wolno też korzystać z basenu, sauny ani opalać się. Przy wystąpieniu złuszczania naskórka nie wolno zdrapywać powstałych w tych miejscach strupków.

Po upływie 3-4 tygodni od zabiegu konieczne jest dopigmentowanie, które ma na celu utrwalenie koloru. Przeoczenie tego powtórnego zabiegu uzupełniającego może spowodować gorszy efekt i skrócić okres trwałości zabiegu.

1 opinia
  1. GosiaaA 7 lat ago

    Podobno makijaż permanentny jest dość bolesny. Ale mimo wszystko perspektywa zaoszczędzenia czasu na monotonne powtarzanie tych samych czynności co dzień rano przed lustrem jest dość kusząca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?