Zabieg oxybrazja

Oxybrazja

Okres letni stawia przed kosmetologami pewne ograniczenia w wykonywaniu zabiegów. Dzieje się tak dlatego, że intensywne promienie słoneczne jakie towarzyszą nam w lato są przeciwwskazaniem do stosowania wielu zabiegów kosmetycznych. Dla przykładu nie można wykonywać zabiegu laseroterapii i popularnej mikrodermabrazji. Doskonale działającym zabiegiem złuszczającym w tym okresie jest na pewno Oxybrazja. Zabieg przynosi doskonałe efekty i ma wielu zwolenników klientki w trakcie zabiegu odczuwają przyjemny chłód i kojące odczucie. Do zabiegu wykorzystuje się czysty tlen, który przeciwdziała powstawaniu bakterii beztlenowych, a są one odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Zabiegi Oxybrazji są obecnie bardzo popularne i są doceniane za osiągane w ich trakcie rezultaty. Jest jeden z najnowocześniejszych sposobów na kompleksową rewitalizację skóry. Zabieg oxybrazji polega na złuszczaniu martwego naskórka. Dokonuje się tego przy jednoczesnym aplikowaniu tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Zadaniem tlenu jest pobudzenie odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włoskowatych, a poprzez dezynfekcję powstrzymać rozwój trądziku. Roztwór soli fizjologicznej to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie mający stężenie 0,9%. Wpływa on na łagodzenie różnego rodzaju stanów zapalnych oraz nawilża i zmiękcza naskórek.

Zabieg oxybrazji jest porównywany do peelingu mechanicznego, z użyciem silnego strumienia rozproszonych kropel soli fizjologicznej, które wydostają się pod ciśnieniem sprężonego powietrza ze specjalnego aplikatora. Oksybrazja określana jest także mikrodermabrazją wodno-tlenową. Zabieg oxybrazji z większą częstotliwością wykonuje się w okresie letnim. Popyt na tego rodzaju zabiegi jest duży, dlatego w większości renomowanych gabinetów kosmetycznych taki zabieg można wykonać.

Urządzenie do oxybrazji

Zakup pojedynczego osobnego urządzenia do zabiegu oxybrazji jest nieopłacalne. O wiele bardziej korzystne jest wmontowanie tego urządzenia do wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego jakim jest kombajn kosmetyczny. W ten sposób możliwe jest rozszerzenie zakresu usług po niskich kosztach. Przy zakupie urządzenia do oxybrazji trzeba zwrócić koniecznie uwagę na zakres ciśnienia jakie posiada urządzenie. Efektywność zabiegów w dużym stopniu zależy od ciśnienia jakie wytwarza pompa. Sprzęty dobrej jakości pracują pod ciśnieniem 6-10 bar.

Najlepsze urządzenia dostępne na rynku mają możliwość działać zarówno na powietrzu zassanym z otoczenia jak i po podpięciu do butli z czystym CO2. Czysty tlen zwiększa efekty zabiegu, a zamknięcie obiegu gazu pozwala na osiągnięcie ciśnienia 10 bar. Powszechnie wiadomo, że sprzęty te produkcji polskiej są o wiele tańsze od tych pochodzenia włoskiego czy chińskiego, a mimo to dają doskonałe rezultaty.

Wskazaniem przed wykonywaniem zabiegu Oxybrazji

Wskazaniem przed wykonywaniem zabiegu jest bardzo dokładne oczyszczenie skóry, a przede wszystkim zdjęcie z niej makijażu. Specjaliści zalecają czasem wykonanie bardzo delikatnego peelingu, zwłaszcza wtedy kiedy zależy nam na dogłębniejszym oczyszczeniu skóry. Do uzyskania efektu rozjaśnienia, odświeżenia i zahamowania stanów zapalnych wcześniejsze wykonanie peelingu nie jest konieczne.

Przed zabiegiem należy zabezpieczyć miejsca w obrębie uszu można to zrobić przy użyciu płatków kosmetycznych lub zwykłej opaski. Pozwala to uchronić uszy przed powstaniem stanu zapalnego ucha środkowego. Zabezpieczenia wymagają też oczy, podczas wykonywania zabiegu sól fizjologiczna rozpryskuje się i może dostać się do oczu najlepszym rozwiązaniem będą tu okulary ochronne. Oxybrazję wykonuje się przy zastosowaniu specjalnego aplikatora z którego pod wpływem ciśnienia wydobywają się kropelki soli fizjologicznej. Wydostająca się z aplikatora ciecz pod wpływem ciśnienia uderza w powierzchnię skóry i złuszcza warstwę rogową naskórka, a tym samym wywołuje procesy regeneracyjne. Oxybrazja jest zabiegiem bezdotykowym i nie wolno aplikatora przystawiać bezpośrednio do skóry. Od ilości wykonywanych w jednym miejscu ruchów zależy intensywność złuszczania naskórka. Zabieg oxybrazji wykonywany na twarz, szyję i dekolt trwa 30 minut.

Aby jeszcze bardziej spotęgować rezultat po zabiegu wskazane jest użycie ampułek, koktajli odżywczych czy kosmetyków regenerujących skórę. Efekty oxybrazji są zauważalne prawie natychmiast po zabiegu w przeciwieństwie do większości zabiegów, których efekty widoczne są czasem po kilku dniach czy tygodniach. Jest to jeden z pozytywnych powodów dla, którego klientki wybierają ten zabieg. Po takiej kuracji skóra staje się świeża, napięta mocno rozjaśniona, i odżywiona. W miejscach po zabiegu skóra w dotyku staje się jedwabiście gładka i ma wyrównany koloryt. Rozszerzone pory i drobne zmarszczki nie są widoczne. Warto dodać, że wykonanie serii zabiegów oxybrazji spowoduje mikro krążenia, które ma zbawienny wpływ na procesy regeneracyjne skóry, oraz regenerację mieszków włosowych w terapii nadmiernego wypadania włosów i zmniejszaniu widoczności blizn.

Przeprowadzenie od trzech do dziesięciu zabiegów wykonywanych raz w tygodniu pozwoli na uzyskanie najlepszego efektu. Liczba zabiegów zależna jest od indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Podsumowanie informacji o oxybrazji

Warto pamiętać, że tlen jest pierwiastkiem chemicznym dzięki któremu organizmy żywe mogą istnieć, krótko mówiąc tlen jest pierwiastkiem życiodajnym. Dotlenianie skóry ale i całego organizmu jest bardzo ważne.

Zabiegi oxybrazji jako jedne z nielicznych nie mają wielu przeciwwskazań do ich wykonania. Plusem oxybrazji jest także uzyskanie efektu zaraz po zakończeniu zabiegu. Należy jednak pamiętać, że rezultaty peelingu wodno-tlenowego nie są aż tak duże jak w przypadku zabiegów o bardziej inwazyjnej formie wykonania. Dla przykładu efekt będzie słabszy niż przy zastosowaniu mikrodermabrazji diamentowej lub korundowej. Okxybrazja nie jest uważana za zabieg tylko złuszczający, ma on również działanie nawilżające, rozjaśniające i wygładzające i napinające skórę.

Oksybrazja czyli peeling wodno-tlenowy największym powodzeniem cieszy się w porze wiosenno – letnim. Wynika to zapewne z przyjemnego chłodu jaki wytwarza się w trakcie zabiegu. W ostatnim czasie w większości zakładów kosmetycznych posiada profesjonalny sprzęt do tego typu zabiegu. Biorąc pod uwagę szerokie zainteresowanie oxybrazją wśród klientów jest to obecnie nieodzowny sprzęt w każdym dobrym gabinecie kosmetycznym.

0 opinii

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 © e-kosmetyczki.pl

Realizacja monto.com.pl

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?